Uzay Çağı Caddesi Çağrı İş Merkezi NO: 74/26 OSTİM - ANKARA

Paradox alarm

Paradox alarm

Paradox alarm sistemi nedir?

Paradox alarm sistemi nedir: Paradox alarm sistemi Ankara da satış montaj ve aynı zamanda teknik destek veren firmamız on beş yıllık deneyimli kadrosuyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermektedir.

Paradox alarm sistemi, ev veya iş yerinin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını(Alarm Haber alma Merkezi, mal sahibi, komşular) haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. Paradox alarm sistemi haber alma merkezleri panelden kendilerine gelen mesajı tipine göre kullanıcıya, polise, itfaiyeye, ambulansa yönlendirir. 

Paradox alarm sistemi kanada menşelidir

Sistem istenmeyen durumları algılar ve alarma geçer, paradox alarm sistemi esnasında sirenle ve ışıkla çevreye, otomatik telefon arama ile kullanıcıya ve haber alma merkezlerine haber verdirir.  Kullanıcılar alarm kurma ve çözme işlemini, tuş takımından(keypad) şifre girerek, uzaktan telefonla bağlanarak, istenen zamanlarda otomatik olarak veya özel bir RF uzaktan kumanda paket harici ilave edilir.

Paradox alarm sistemi beş ana bölümden oluşur.

Algılayıcılar-dedektörler,
Paradox  alarm paneli,
Uyarıcılar,
Sistem kontrol-kumanda araçları,
Bunlar arasındaki bağlantı tesisatı.
Algılayıcılar; PIR hareket  dedektörü, mikrodalga hareket  dedektörü, IR bariyer hareket dedektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma dedektörü, darbe dedektörü, gaz dedektörü, duman dedektörü, su basma dedektörü vb. tiplerde olabilirler. Algıladıklarında bir kontağın konumunu değiştirirler.

Paradox alarm panelleri

Paradox alarm panelleri; dedektör bağlamak için kullanılan zon girişi sayısı, kullanıcı sayısı, bağlanabilecek keypad sayısı, yönetilen bölüm sayısı, bağlanabilen aksesuarlar gibi özelliklerle çeşitlenirler. Çeşitli sayıda girişleri ve çıkışları vardır. Elektrik kesintilerinde devreye giren yedek kaynakları vardır.

Uyarıcılar; siren, flaşör, telefon arama ve GSM modülleri vb. sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır. Çeşitli tetikleme şekilleri ile çalışabilirler, sabotaja karşı donanım ve yedek enerji kaynakları olabilir.

Sistem kontrol-kumanda araçları; yazı ekranlı veya ışıklı tuş takımları(keypad), IR veya RF uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar vb. araçlardır.

Bu sistem parçaları arasındaki bağlantı tesisatı kablolu veya kablosuz olabilir.

Kablosuz bağlantıda, panel veya kablosuz dedektör alıcı santralı tarafından tanınabilecek dedektör sayısı, haberleşmenin şifrelenme düzeyi, değişken kod, radyo girişimine meydan vermeme ve bunlara bağışık olma, dedektörlerin tamper, pil durumu, sağlıklı çalışma raporu gibi bilgileri gönderebilme özelliği, panel veya santralın radyo karıştırması ile sağır edilmeyi sabotaj olarak bildirmesi, dedektör RF bilgi paketlerinin birbiri ile çakışmaması temel kriterlerdir.